Hodnocení jara 2023

02.07.2023 05:35

FK Lety - jaro 2023

Sezóna 2022/23 a tudíž i jarní část sezóny jsou již minulostí. Letovský tým skončil v celkovém pořadí 1.B třídy skupiny E na osmé příčce s aktivním skóre 53:49. Po podzimu doznal tým několika změn. Přišlo několik zkušených hráčů – Ondřej Vrzal, Tomáš Pechar, Lukáš Polák. Naopak odešli dlouholeté opory Stanislav Hřebeček, Jiří Čermák, Marek a Josef Baubínové. V polovině jara po návratu z USA posílil již tak obměněný tým ostřílený Rudolf Skácel, který vnesl do hry přehled, zkušenost a hlavně vstřelené góly. V šesti utkáních nastřílel sedm gólů a podílel se na zlepšených výkonech v druhé části jara. Vstup do jara byl váhavý, první dvě utkání skončila naší porážkou. Poté přišla výhra v Neumětelích a výkony až na malé výjimky doznaly zlepšení, hlavně po herní stránce. Jsme pevně přesvědčeni, že se tým během jara stabilizoval a příští sezóna bude ve znamení posunu vzhůru v pořadí. Příští sezóna bude hodně náročná, v krajských 1.B třídách dochází po sezóně 2023/24 k reorganizaci. Dojde ke zrušení jedné skupiny 1.B třídy, pro zachování příslušnosti v kraji v sezóně 2024/25 bude nutné skončit v příští sezóně v horní polovině tabulky. Proto v letošním létě dochází ještě k dalším příchodům, mimo jiné Daniel Poslední z Český lev – Union Beroun. Možná nás čeká ještě nějaké další překvapení.

FK Lety – 90 let

Letos v srpnu oslaví letovský fotbalový klub 90. výročí svého založení. Abychom důstojně oslavili tuto významnou událost, vedení klubu připravuje pro fanoušky, partnery a širokou veřejnost oslavu tak důležitého výročí. Oslavy budou oficiálně zahájeny v sobotu 19. srpna, kdy dopoledne proběhne turnaj přípravek za patronátu Jozefa Chovance. V odpoledních hodinách přijde na řadu utkání Staré gardy FK Lety se Sigi Teamem vedeným někdejším reprezentantem a historicky druhým nejlepším střelcem v ligové historii Horstem Sieglem. První den zakončí mistrovské utkání našeho A-týmu. V neděli 20. srpna doporučujeme dorazit na náš stadion v 10 hodin, kdy začne mistrovské utkání našeho dorostu. Při přípravě oslav jsme mysleli i na děti, pro které budou připraveny nejrůznější atrakce včetně prohlídky hasičského auta. Domníváme se, že se nám podaří zorganizovat zajímavý program a na oslavy přijede i spousta známých osobností.