9. kolo A-tým FK Lety - Sokol Sedlec-Prčice 2:2 (0:1) PK 7:6

22.10.2017 06:36

9. kolo FK Lety - Sokol Sedlec-Prčice 2:2 (0:1) Císař, Cipra PK 7:6

Pokutové kopy proměnili Cipra, Rosenkranz, Chalupa, Josef Baubín, Nejepsa, Sňozík, Marek Baubín, neproměnili Kustoš, Císař, Dominik Kischer

Sestava: Sňozík - Rosenkranz, Kustoš, Josef Baubín, Marek Baubín - Dominik Kischer, Kratochvíl, Pospíšil (80. Chalupa), Jiří Kischer (57. Císař) - Nejepsa, Cipra

Soupeř, který od 3. kola v normální hrací době nepoznal hořkost porážky, nepřijel bránit a v prvním poločasu zaskočil domácí svou aktivní hrou. Hra byla vyrovnaná, domácí se nemohli dostat do tempa z předchozích kol. Hosté měli velkou šanci po rychlém protiútoku, kdy po ztrátě míče domácích na polovině hřiště unikl útočník hostů, ale sám před Sňozíkem přestřelil. Další příležitost měli hosté po rozehraném rohovém kopu, míč po nacvičeném signálu trefil na hranici pokutového území nabíhající hráč hostů, jehož prudká střela skončila těsně nad brankou. Ve 43. minutě nařídil rozhodčí za ruku ve velkém vápně domácích pokutový kop, který skončil vedle branky. Minutu nato po sérii chyb v domácí obraně se ujali hosté vedení, kdy byla střela před Sňozíkem tečována a zapadla do sítě. Z následujícího protiútoku domácích se situace navlas opakovala před brankou hostů, ale tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího němá!
Hosté zvýšili svůj náskok v 47. minutě, kdy unikl po křídle hostující útočník, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Davídka, jehož prudká dorážka se od břevna odrazila do sítě. Domácím trvalo několik minut, než se vzpamatovali z druhé obdržené branky, ale pak začali získávat půdu pod nohama. V 63. minutě se po centru Cipry dostal míč na hranici malého vápna ke střídajícímu Císařovi, který protlačil míč do sítě - 1:2. Další příležitosti domácích zůstaly neproměněny, střelu Kratochvíla vyrazil hostující obránce hlavou a šanci Cipry odvrátili na poslední chvíli hosté do bezpečí. Hosté mohli rozhodnout utkání ve svůj prospěch v 74. minutě, kdy se jejich útočník prokličkoval až před Sňozíka, ale jeho střela na zadní tyč těsně minula branku. V 80. minutě pronikl Nejepsa do pokutového území hostů, kde byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil Cipra - 2:2. Hostům byl v 85. minutě vyloučen Prchlík po druhé žluté kartě. Domácí se snažili rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale do žádné velké šance se již nedostali. Druhý bod domácím přinesly pokutové kopy, kdy v 10. sérii svou penaltu proměnil Marek Baubín a Sňozík penaltu brankáře hostů Dřevojana vyrazil.