6. kolo A-tým SK Hostomice - FK Lety 2:2 (1:1) penalty 4:3

13.09.2015 08:40

6. kolo SK Hostomice - FK Lety 2:2 (1:1) penalty 4:3 Nejepsa, Josef Baubín

penalty: proměnili Rosenkranz, Poslední, Vácha, neproměnili Josef Baubín, Jablonský, Kustoš

 

Sestava: Vácha - Rosenkranz, Martin Janouš, Šmerda, Marek Baubín - Josef Baubín, Kratochvíl, Cipra (46. Kustoš), Jiří Kischer (68. Poslední) - Nejepsa, Jablonský

 

Dělba bodů, která mohla skončit pro obě strany třemi body. Domácí byli po celý první poločas lepší a mohli získat rozhodující náskok. Druhý poločas mohli v posledních minutách rozhodnout hosté ve svůj prospěch. První šanci ve 4. minutě zlikvidooval Vácha, přetažený centr dorážel nabíhající domácí stopér. V 11. minutě postupoval po narážečce domácí útočník sám na Váchu, který jeho sólo zneškodnil. V 14. minutě vhodil domácí hráč dlouhý aut do pokutového území, kde zaváhala celá obrana hostů a domácí se ujali vedení - 1:0. Ve 20. minutě se dostal ke střele Jablonský, jeho pokus byl tečován na roh. Po jeho rozehrání se dostal ke střele z 20 metrů Kischer, jehož střela těsně minula domácí branku. O tři minuty později nedosáhl Vácha na centr po rohovém kopu, míč poletoval před brankou hostů, odkud jej nakonec odkopl do bezpečí Rosenkranz. V 30. minutě se uvolnil domácí útočník v pokutovém území, ale jeho střela minula branku. O minutu později se ocitl domácí útočník sám před Váchou, který dokázal nohou zabránit ve skórování. Další šanci spálili domácí v 39. minutě, závar před brankou nakonec vyřešili hosté odkopem. Nedáš - dostaneš, toto klišé se zopakovalo v 44. minutě, Kratochvílova přihrávka našla nabíhajícího Nejepsu, který přízemní střelou vyrovnal - 1:1.

Druhý poločas zahájili domácí náporem, V 49. minutě minula střela v hranice pokutového území hostující branku. V 53. minutě nastřelil domácí útočník padajícího Janouše ve skluzu, jeho centr se otřel o jeho ruku a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí z ní šli do vedení - 2:1. V 61. minutě mohli domácí zvýšit vedení, prudký centr na poslední chvíli zlikvidovali Janouš s Váchou. V 62. minutě byl faulován Nejepsa v pokutovém území domácích. Z nařízené penalty vyrovnal Josef Baubín - 2:2. V 70. minutě vyřešil Vácha závar před svou brankou. Potě začali domácím docházet síly a hosté mohli rozhodnout utkání. V 75. minutě se ocitl Nejepsa před domácím brankářem, ale jeho střelu domácí brankář kryl. O 3 minuty později pronikal Nejepsa do pokutového území domácích, kde byl stažen, ale rozhodčí již neměl odvahu odpískat třetí pokutový kop. V 83. minutě se uvolnil v pokutovém území domácích Josef Baubín, jeho střela těsně minula domácí branku! V 86. minutě unikl po křídle Poslední, jeho střela našla nabíhajícího Jablonského, který 100% šanci z několika kroků nedorazil do domácí sítě! O druhém bodu pro domácí rozhodla loterie pokutových kopů.