5. kolo A-tým FK Lety - Union Cerhovice 3:0 (0:0)

08.09.2014 05:26

FK Lety - Union Cerhovice 3:0 (0:0) 2x Kalivoda, 1x Nejepsa

 

Sestava: Štěpán - Jakub Janouš (46. Kolman), Turek, Cipra, Rosenkranz - Jablonský (82. Kischer), Kratochvíl, Houštecký (88. Kustoš), Boubín (88. Štěrba) - Nejepsa (88. Váňa), Kalivoda

 

Až po přestávce domácí rozhodli o osudu utkání. V 6. minutě po rohu hlavičkoval Jablonský vedle branky hostů. O dvě minuty později ohrozili hosté branku domácích, míč skončil po hlavičce nad brankou. Ve 14. minutě si vypracovali hosté tutovku, pas za obranu našel nabíhajícího útočníka, jehož sólo vyrazil Štěpán a následnou dorážku zblokovali domácí na roh. V 23. minutě zahrozil ze standardky Houštecký, ale míč šel těsně nad břevno branky hostů. O tři minuty později ztratili domácí míč ve středu pole, přihrávku za obranu zpracoval hostující útočník, ale opět ho vychytal Štěpán. V 28. minutě postupoval po výhodě hostující hráč sám na Štěpána, který ani tentokrát nezaváhal a střelu vyrazil. O dvě minuty později uvolnil Houštecký Jablonského, jehož střela minula branku hostů. Za další dvě minuty hlavičkoval Turek, ale s přispěním brankáře hostů skončil míč v zázemí. V 33. minutě přihrál Nejepsa Rosenkranzovi na hranici pokutového území hostů, jeho pokus však těsně minul tyč. V 37. minutě měli hosté další šanci, nejprve další sólo vyrazil Štěpán na roh a po něm vyhlavičkoval Rosenkranz míč z brankové čáry.

Po přestavce se role vyměnily. Domácí přidali na důrazu a začali kombinačně přehrávat hosty. V 48. minutě si přízemní centr Nejepsy zpracoval Kalivoda a umístěnou střelou k tyči překonal hostujícího brankáře - 1:0. V 57. minutě se uvolnil v pokutovém území Nejepsa, jeho pokus těsně minul branku hostů. O čtyři minuty později přihrál Kolman do pokutového území Kalivodovi, který ani tentokrát nezaváhal - 2:0. V 63. minutě přihrál Kolman Nejepsovi, ale jeho střela šla nad břevno branky hostů. O pět minut později se situace opakovala, Nejepsa unikl obraně hostů, ale jeho pokus opět minul tyče. Největší příležitost v 2. poločase měli hosté v 75. minutě, lob uniknuvšího hostujícího útočníka přeletěl nejen vybíhajícího Štěpána, ale i břevno domácí branky. V 82. minutě uvolnil Houštecký nabíhajícího Nejepsu, který tentokrát své sólo proměnil v pojistku tří bodů - 3:0. Hosté se pokusili o zkorigování nepříznivého skóre, v 84. minutě se po kombinaci dostali před Štěpána, ale Turek na poslední chvíli zblokoval střelu na roh. Z něj následně poletoval míč před brankou v malém pokutovém území, ale nakonec jej domácí odklidili do bezpečí.