4. kolo: Sokol Dobřichovice - FK Lety 2:4 (0:2)

11.09.2005 00:00 Sokol Dobřichovice - FK Lety 2:4 (0:2) branky: 2x Karpiv, Čermák, Kučera
Před velkou návštěvou bojovně laděné derby skončilo zaslouženým vítězstvím hostů. Zápas byl už před výkopem plný napětí a otázkou bylo, zda se nervozita přenese i na hřiště. Celé utkání bylo velmi slušně vedené z obou stran a mělo velmi dobrou úroveň. Domácí zahájili náporem a hned v 5. minutě z tresného kopu se míč otřel o tyč letovské branky. Z první vážnější akce hosté udeřili, po centru Drašnara krásně trefil míč hlavou Karpiv a míč skončil v horním rohu domácí branky - 0:1. Domácí se nadále nutili do útočení, několikrát zahrozili centry do tresného území hostů, ale nic vážného se nestalo. V 22. minutě hosté udeřili podruhé, po dalším brejku naservíroval Drašnar míč Čermákovi před brankáře domácích, který ani na okamžik nezaváhal - 0:2. Domácími dvoubrankový rozdíl otřásl a do poločasu se již nic vážného nestalo, hosté kontrolovali hru.
Druhý poločas se domácí pokoušeli zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale v 53. minutě po krásné přihrávce Kašeho potřetí skóroval Kučera. Hra měla stále vysoké tempo, domácí se tlačili před branku hostů, ale šance byly na druhé straně. Šůra z více než 20 metrů trefil břevno domácí branky, vzápětí po centru tentýž hráč hlavou těsně minul branku domácích. Když už se zdálo, že zápas se v poklidu dohraje, došlo v 66. minutě k chybě v hostující obraně, po které domácí snížili na 1:3. Ale obrat se nekonal, protože v 68. minutě byl na ukazateli skóre zase tříbrankový rozdíl - Karpiv zachytil chybnou rozehrávku domácích, mazácky zakončil svůj průnik do domácí obrany a počtvrté donutil domácího brankáře Strnada "vylovit" míč ze své sítě. O dvě minuty později se zápas opět zdramatizoval. Domácí Pechar se skácel v pokutovém území hostů a k překvapení všech rozhodčí nařídil pokutový kop. Než došlo k jeho zahrání, se Pechar ještě začal pošťuchovat s naším obráncem Synkem a oba obdrželi žlutou kartu. Jelikož Synek už jednu obdržel před deseti minutami, byl vyloučen. Domácí z penalty snížili, okamžitě vystřídali a poslali na hřiště třetího útočníka. Zvrat se nekonal, hosté dovedli utkání do zdárného konce. Navíc v 88. minutě nastřelil Kaše z 25 metrů tyč domácí branky.