4. kolo Mníšek - FK Lety 2:0 (2:0)

15.09.2013 00:00 Mníšek - FK Lety 2:0 (2:0)

Sestava: Štěpán - Šmerda, Bartošek, Baubín, Rosenkranz - Kolman, Kratochvíl, Martin Janouš, Janich (74. Frolík) - Jablonský, Kalivoda

Derby rozhodli domácí v první půli, kdy přehráli pasivní hosty důrazem a přímočarostí. Hostům chyběli dva hráči základního kádru a tuto ztrátu nedokázali po celé utkání zacelit. Domácí byli od úvodních minut lepší a v 10. minutě po kolmém pasu a vyhraném souboji se ocitl domácí útočník sám před Štěpánem, který jeho pokus stačil vyrazit nohou na roh. Hosté se nepoučili a v 16. minutě šli domácí do vedení po sérii chyb v hostující defenzivě - 1:0. Poté se hra zklidnila, domácí kombinovali, drželi míč a čekali na svou příležitost. Ta přišla v 39. minutě, kdy po nepřesném pasu Rosenkranze získali domácí míč, odcentrovali a volný domácí útočník, kterého nestačil pokrýt Kolman, pohodlně zvýšil na 2:0. Hosté ohrozili domácí branku až v 44. minutě, kdy se v pokutovém území uvolnil Kalivoda, ale jeho střelu pohodlně chytil domácí brankář.
Druhý poločas byl v opačném gardu, domácí bránili a hosté se snažili utkání zdramatizovat. Hosté ohrozili domácí branku v 52. minutě, kdy dlouhý centr na zadní tyč stačil domácí brankář chytit. Domácí čekali na rychlý brejk a v 58. minutě měl Štěpán plné ruce práce s centrem, který nakonec odkopl Bartošek do bezpečí. Další příležitost měli domácí opět po centru, ale hlavička skončila vedle hostující branky. Hosté si vypracovali několik příležitostí, ale branku se jim nepodařilo vstřelit. Za zmínku stojí 70. minuta, kdy domácí brankář vyrazil hlavičku na roh. O 3 minuty později těsně minula střela Baubína z více než 20 metrů tyč domácí branky. V 75. minutě
vyrazil domácí brankář jasnou tutovku Kolmana z bezprostřední blízkosti na roh. V 90. minutě byl zbytečně vyloučen Baubín za druhou žlutou kartu.