4. kolo A-tým FC 04 Zavidov - FK Lety 5:0 (1:0)

01.09.2014 05:34

Zavidov - FK Lety 5:0 (1:0)

 

Sestava: Štěpán - Turek (46. Šmerda), Martin Janouš, Cipra, Rosenkranz (82. Kustoš) - Jakub Janouš, Kratochvíl, Houštecký (70. Jablonský), Boubín (59. Kischer) - Nejepsa, Kalivoda


Hosté doplatili za naivitu v druhém poločase debaklem! První poločas byl vyrovnaný, hosté byli prvních dvacet minut lepší a vypracovali si několik příležitostí ke skórování. Za zmínku stojí šance Kalivody v 11. minutě, kdy na pas Rosenkranze za obranu si naběhl Turek, přihrál Kalivodovi, jehož střelu brankář domácích kryl. O tři minuty později prokličkoval Kratochvíl domácí obranou, přihrál Kalivodovi, jehož ránu domácí brankář vyrazil. Po dvaceti minutách se domácí probudili a začali se tlačit před branku hostů. V 25. minutě nastřelili po rychlé přihrávce boční tyč branky hostů. V 29. minutě se uvolnil domácí útočník, jeho pokus stačil Štěpán vyrazit na roh. O dvě minuty později kryl Štěpán další pokus domácích. V 35. minutě po přihrávce Rosenkranze se dostal k zakončení Kratochvíl, jeho střelu domácí brankář chytil. V 43. minutě poslal Rosenkranz pas Nejepsovi, který unikl domácí obraně a po kličce ve vápně nastřelil tyč domácí branky. Z protiútoku se domácím povedlo skórovat, míč z kopačky domácího útočníka orazítkoval tyč a dobíhající domácí hráč nikým neatakován pohodlně dorazil míč do sítě.
Druhý poločas začal náporem hostů, v 46. minutě stačili domácí nebezpečný přízemní centr na poslední chvíli odkopnout na roh. Ale snahu hostů o vyrovnání uťali domácí dvěma góly v 49. a v 53. minutě, kdy po dvou hrubkách v pokutovém území hostů snadno skórovali. Hosté se z šoku do konce utkání již nevzpamatovali a domácí přidali v 85. a v 87. minutě další dva góly. Hosté zaplatili nováčkovskou daň za naivní hru v obraně a na chybějící důraz v soubojích, ve kterých domácí dominovali.