3. kolo A-tým Slovan Hradištko - FK Lety 2:5 (0:2)

24.08.2014 07:39

Slovan Hradištko - FK Lety 2:5 (0:2) 2x Kalivoda, Nejepsa, 1x Kratochvíl

 

Sestava: Štěpán - Turek, Martin Janouš, Cipra, Rosenkranz - Jakub Janouš (73. Kischer), Kratochvíl, Houštecký, Boubín (87. Štěrba) - Kalivoda (80. Kustoš), Nejepsa (88. Váňa)


Změny v sestavě přinesly kýžené první tři body. Hosté zaskočili domácí náporem od prvních minut a hned ve 3. minutě šla hlavička Kalivody z bezprostřední blízkosti domácí branky nad břevno. V 9. minutě se uvolnil v pokutovém území domácích Nejepsa, ale jeho střela těsně minula domácí branku. V 16. minutě si již radovali hosté, dorážku Kratochvíla zblokovala domácí obrana, stejně dopadla i dorážka Houšteckého, nakonec se odražený míč dostal napodruhé ke Kratochvílovi, který jej uklidil do sítě - 0:1. O čtyři minuty později dostal Nejepsa od Kalivody pas za obranu, unikl a prostřelil domácího brankáře - 0:2. Domácí se pomalu oklepali z úvodního šoku, v 23. minutě se dostal před Štěpána domácí útočník, ale ten jeho střelu kryl. O deset minut později chytil Štěpán střelu z přímého kopu. V 38. minutě unikli domácí po křídle, prudký přízemní centr proletěl malým pokutovým územím, ale dorážka skončila vedle branky hostů. V 41. minutě ohrozil domácí branku Houštecký, jeho střelu z přímého kopu vyrazil brankář na roh. O dvě minuty později vyrazil po přihrávce Houšteckého střelu Nejepsy domácí brankář. Domácí spálili velkou příležitost v poslední minutě první půle, kolmá přihrávka za obranu na poslední chvíli odskočila domácímu útočkovi od kopačky.
Domácí se po přestávce pokusili zdramatizovat utkání, v 55. minutě našel přesný centr hlavu domácího útočníka, od které skončil míč vedle tyče. Ale o minutu později se již potřetí radovali hosté, na přihrávku Kalivody si naběhl Nejepsa a jeho únik skončil v síti domácí branky - 0:3. V 58. minutě se domácí dočkali, odražený míč po rohovém kopu pohotově vrátil nádhernou střelou z hranice pokutového území domácí hráč do sítě - 1:3. V 63. minutě pronikl do pokutového území hostů domácí útočník, jeho příležitost na poslední chvíli odkopl do bezpečí Martin Janouš. O pět minut později si naběhl na dobře zahraný rohový kop Kalivoda a nedal domácímu brankáři šanci - 1:4. V 72. minutě zatáhl Nejepsa míč po křídle, jeho přzemní centr našel Kalivodu, který ani tentokrát nezaváhal - 1:5. Domácí snížili v 75. minutě po průniku do pokutového území hostů -2:5. Poslední příležitost měli domácí v 84. minutě, střela z 20 metrů skončila těsně vedle branky hostů. Hosté si závěr utkání pohlídali a zaslouženě si odvážejí tři body.