26. kolo A-tým FK Lety - Vonoklasy 4:0 (2:0)

14.06.2014 11:09

FK Lety - Vonoklasy 4:0 (2:0) 2x Kolman, 1x Jablonský, Kalivoda

 

Sestava: Štěpán (85. Janich) - Rosenkranz, Korbelář, Janouš, Boubín (50. Kischer) - Turek, Kratochvíl, Kolman, Černý (46. Paleta) - Kalivoda (68. Kustoš), Jablonský (Štěrba)


V posledním utkání sezóny již o nic nešlo, ale domácí si jej užili až do poslední minuty. První branku vstřelil v 18. minutě Jablonský, který převzal přízemní přihrávku Kolmana a překonal brankáře hostů - 1:0. Další příležitost měl Černý v 25. minutě, kterého našel prudkým centrem z křídla Boubín, ale jeho střela těsně přeletěla břevno branky hostů. O pět minut později ocentroval Rosenkranz, na jeho centr naběhl Turek, ale jeho skluz těsně minul tyč. Hosté si vypracovali jedinou příležitost v 33. minutě, přesný centr našel hlavu nabíhajícího útočníka, který poslal míč hlavou nad domácí branku. V 38. minutě obešel Kalivoda hostující brankáře, jeho střela skončila v boční síti. O minutu později již vedli domácí o dvě branky, s přihrávkou za obranu si již věděl Kalivoda rady a zvýšil na 2:0.
V 51. minutě se uvolnil střídající Kischer, jeho prudkou střelu vyrazil brankář hostů na roh. Následně po rohovém kopu hlavičkoval Turek do břevna. O minutu později unikl po křídle Jablonský, na jeho zpětný centr si naběhl Kolman a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. V 74. minutě našel Kischer z křídla Kolmana, který opětovně nezaváhal, jeho rána skončila v síti - 4:0. Domácí mohli dosáhnout na vyvolávaného "bůra", ale Paletovi nebylo souzeno vstřelit v tomto utkání gól, mezi 78. a 86. minutou se třikrát ocitl sám před brankářem hostů, ale buď jej vychytal, nebo netrefil branku. Po závěrečném hvizdu propukly naplno oslavy postupu FK Lety do 1.A třídy po více než 20 letech!