25. kolo starší žáci FK Lety - Štěchovice/Hradištko 3:4 (2:1)

06.06.2015 16:47

V sobotním úmorném horku jsme odehráli poslední domácí mistrovský zápas v této sezóně. O vítězi rozhodla druhá polovina zápasu, kdy nám docházely síly, protože většina hráčů odehrála ráno před zápasem turnaj.

První půle nám vyšla lépe a hosty ze Štěchovic jsme mírně přehrávali. Po první vyložené šanci jsme šli v 15. minutě do vedení. Po útočné kombinaci se míč dostal k Hrdličkovi, který si s velkou šancí ve vápně poradil a hostujícímu brankáři nedal šanci – 1:0. Hosté vyrovnali sporně nařízenou penaltou. Hostující hráč unikl naší obraně a v souboji s vyběhnuvším Chvátalem upadl – 1:1. Obdržený gól nás trochu probral a zase jsme začali hrát více útočně. To se vyplatilo a po krásné kombinaci na jeden dotek jsme šli opět do vedení. Míč se opět dostal k Hrdličkovi, který s nájezdem na hostující branku neměl problém – 2:1. V první půli stojí za zmínku dvě standardní situace, první z 30 metrů před bránou a druhá - nájezd Hrdličky, se kterým si tentokrát hostující brankář poradil. Standardních situací se ujal Tenkrát, který mířil pokaždé těsně nad břevno.

 

 V druhé půli byl výkon již daleko horší a naše obrana opět hodně statická. Hosté byli po celý druhý poločas aktivnější a v 15. minutě druhé půle srovnali stav – 2:2. Poté v rychlosti vstřelili po individuálních chybách našich obránců další dvě branky a do konce zbývalo více než 10. minut. Hosté se stáhli a začali bránit ve více lidech. Odpískaná penalta v náš prospěch ještě vykřesala poslední šanci s výsledkem něco udělat. Tenkrát se nemýlil - 3:4, a opět se prohrávalo pouze o jednu branku. Chvíli poté přišlo zranění Tenkráta, kterého si s podezřením na zlomenou ruku odvezla sanitka. Sílu na vstřelení vyrovnávacího gólu jsme nenašli a ve velice náročném zápase jsme podlehli.

Zápas kluci odmakali. I když měli v nohách náročný turnaj a docházely jim síly, tak bojovali a chtěli utkání dovést alespoň do remízového stavu. Srazily nás hrubé individuální chyby, které nás stály důležité body.

 

Branky: 2x Hrdlička, Tenkrát (pen.).