24. kolo A-tým FK Lety - Nový Knín 4:4 (2:2) POSTUP DO 1.A TŘÍDY!!!

01.06.2014 07:25

FK Lety - Nový Knín 4:4 (2:2) 2x Rosenkranz (pen.), Kalivoda, Jablonský

 

Sestava: Štěpán - Šmerda, Rosenkranz, Janouš, Boubín - Turek (32. Paleta), Kratochvíl, Kolman, Kischer (75. Kustoš) - Jablonský, Kalivoda


Poslední krok bývá nejtěžší a toto klišé se potvrdilo. Kámen zodpovědnosti a nervozity svazoval domácí od první minuty. Hosté toho využili a v 10. minutě šli do vedení po kolmé přihrávce za obranu, kdy si domácí nepohlídali offsidovou hranu - 0:1. Ve 14. minutě nastřelil Kalivoda tyč branky hostů. O pět minut později mohl vyrovnat Jablonský, ale jeho dorážka skončila vedle tyče. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě, přihrávku Kolmana využil Kalivoda - 1:1. Poté mohl strhnout vedení na stranu domácích Kolman v 24. minutě, ale jeho pokus z 10 metrů skončil vedle. Hosté se dostali do vážnější příležitosti v 27. minutě a nezaváhali, po chybné rozehrávce skončila střela z více než 20 metrů v horním rohu domácí branky - 1:2. O tři minuty později bylo srovnáno, po centru do pokutového území přihrál Kolman Jablonskému, který skákavou střelou vyrovnal - 2:2. O dvě minuty později spálil Kolman velkou příležitost, sám postupoval na brankáže hostů, ale své sólo nedotáhl do zdárného konce. V 36. minutě se situace opakovala, Kolman se ocitl sám před brankářem, ale ten jeho střelu vyrazil na roh. Z něj hlavičkoval Janouš, ale těsně vedle tyče.
Po přestávce chtěli domácí rozhodnout ve svůj prospěch, Jablonský postupoval sám na branku, ale byl faulován a z nařízené penalty skóroval Rosenkranz - 3:2. Hosté vyrovnali v 55. minutě, centr z přímého kopu si pohodlně zpracoval hostující útočník a nikým neatakován pohodlně vyrovnal - 3:3. V 62. minutě mohl skórovat Kalivoda, ale jeho pokus brankář hostů kryl. Hosté šli potřetí do vedení v 64. minutě, střela z přímého kopu proletěla zdí a překvapený Štěpán nestačil míč vyrazit - 3:4. O tři minuty později pronikl před pokutové území Janouš, jeho prudkou střelu vyrazil brankář hostů před sebe, ale dorážka skončila nad břevnem. V 70. minutě měl vyrovnání na kopačce Paleta, ale míč skončil vedle tyče. Domácí měli v závěru drtivý nápor, ale ani pokusy Šmerdy a Kalivody neskončily v síti. V 90. minutě po křižném centru byl faulován Jablonský. Z nařízené penalty nezaváhal ani podruhé Rosenkranz a domácí mohli slavit postup po více než 20 letech do 1.A třídy. I přes tento nervózní a upracovaný krůček si domácí postup za výkony po celou sezónu zaslouží. Ve 24 utkáních odešli jen dvakrát poraženi a od 9. kola, kdy se dostali na první příčku, ji neopustili a žádnému ze soupeřů už nedali žádnou příležitost ke zdramatizování soutěže.