22. kolo starší žáci Sokol Hostouň - FK Lety 1:3 (1:0)

21.05.2017 15:22

Zápas na výborně připraveném hřišti vůbec neprobíhal podle našich představ. Domácí s výškovou, a i věkovou převahou do utkání vstoupili lépe a do 15. minuty se hrálo převážně na naší polovině. Postupem se hra vyrovnávala, domácí se marně zkoušeli probít přes naši obranu, a proto se pokoušeli především o střelbu z delší vzdálenosti. Jedna z nich se ve 23. minutě ujala a domácí šli do vedení – 1:0. Domácí byli stále častěji na míči, přesto si naši žáci do konce poločasu dokázali vytvořit tři nebezpečné šance, avšak zakončení bylo velice slabé.

Po přestávce domácí nadále kontrolovali hru. V 55. minutě mohli rozhodnout z pokutového kopu a jít do dvoubrankového vedení, jenže domácí exekutor přestřelil. Do 65. minuty byla naše hra dopředu absolutně bezzubá. V 65. minutě vybojoval kapitán Květoň míč ve středu pole a po individuální akci zatáhl míč až na brankovou čáru, odkud nacentroval přesný pas na Uksu, který kolenem vsítil vyrovnávací gól – 1:1. Ihned po rozehrání jsme opět vybojovali míč a vysunuli Chvátala do úniku, který svoji šanci konečně chladnokrevně proměnil – 1:2. Soupeř ještě chtěl na bleskový obrat odpovědět a vrhnul všechno do útoku. V 70. minutě se zmocnil míče Holý a vyslal přesnou přihrávku na Chvátala, který pečetil naši výhru s konečným výsledkem 1:3.

Pro domácí tým je prohra krutá, naši žáci měli v poslední fázi zápasu více sil a dokázali výsledek otočit.

Branky: 2x Chvátal, Uksa