21. kolo B-tým: FK Lety - Zbuzany 5:1 (2:1)

18.05.2009 00:00 Béčko podalo v domácím prostředí zatím nejlepší výkon v sezóně a jasně přehrálo favorita z čela tabulky. Divácká kulisa na tento zápas byla nevídaná a velmi pomohla našemu týmu v koncentraci na zápas. Sestava B-týmu: Zuska - Synek, Gregor, Škrleta, Kapoun - Nádr(70.min. Císař)(85.min.Mička), Hudeček, Demjanenko M., Šindelář - Kučera, Křivánek(80.min. Miška)

Utkání se začalo vyvíjet ve prospěch hostujícího celku a to především díky rozhodčímu, který pískal jakýkoliv kontakt se soupeřem ve prospěch hostí. Paradoxně však tyto momenty pomohly spíše našemu celku. Béčko začalo předvádět velmi kolektivní výkon. První šanci měli sice hosté, ale se slabou střelou z hranice vápna neměl Zuska žádný problém. Na druhé straně si publikum poprvé mohlo zakřičet gól v 12. minutě. Po přesném centru Kapouna si naběhl do šance Křivánek a z první nedal brankaři hostí šanci a otevřel skóre zápasu. Hosté byli pod tlakem a tak museli hrát na 100%. Po centru do vápna se dostal hostující hráč mezi dva bránící hráče a souboj o míč posoudil rozhodčí nepochopiteně jako penaltový. Díky tomu to také v ochozech i na hřišti bouřilo. Zuska však výborným zákrokem penaltu chytil. Rozhodčí však neváhal a odpískal opakování pokutového kopu. Nevídaná věc rozezlila všechny účastníky i přihlížející utkání, jen hosté se škodolibě usmívali. Ale hostující hráč dopadl stejně jako při prvním pokusu, protože Zuska opět vynikajícím zákrokem zabránil gólu a poradil si i s dorážkou - zákrokem z kategorie zázračných. Hosté se však přeci jen dočkali vyrovnání asi o 5 minut později. Béčko však předvádělo vyrovnanou hru se soupeřem a výborný výkon celé obrany prakticky vynuloval nebezpečné duo útočníků. V 35. minutě přivedl domácí do varu opět Křivánek, kdy křižnou střelou překonal nejistého brankaře hostí. Domácí se poté zaměřili na taktiku zabezpečené obrany a vyráželi do rychlích protiútoků. Hosté se prakticky nedostali do gólové šance a tak skončil poločas 2:1 pro domácí.
Druhý poločas nezačal očekávaným náporem hostí, naopak domácí hráli velice aktivně a po 7.minutách přidal další gól Křivánek a završil hattrick. Hosté byli zaskočeni a celkově se jim rozpadla hra v záložní řadě a začli míče nakopávat a otvírat obranu. Toto okénko využil po přesné přihrávce Kučera, kdy proměnil samostatný únik na čtvrtý gól pro domácí. Diváci si zápas užívali a odměnili potleskem každou hezkou šanci, nebo žákrok brankáře. Křivánek byl při chuti a po další chybě obrany hostí, sám proti golmanovi, se trefil po čtvrté. Stal se tak hrdinou zápasu nejen pro spoluhráče. Hosté si už jen stihli vybít vztek na střídajícím Císařovi, který po zákroku soupeře opustil hřiště s krví ve tváři. Rozhodčí zákrok posoudil ve prospěch hostí a sklidil další výkřiky rozezlených fanoušků. Domácí však zápas kontrolovali až do konce. Pozápasové ovace probíhali až do brzkých ranních hodin. Děkujeme všem za výbornou atmosféru v užasném zápase.

Branky: 4x Křivánek, Kučera