20. kolo A-tým Rožmitál - FK Lety 2:3 (1:1)

04.05.2014 06:44

Rožmitál - FK Lety 2:3 (1:1) Janouš, Kalivoda, Paleta

 

Sestava: Štěpán - Šmerda (21. Černý, 89. Štěrba), Janouš, Korbelář, Rosenkranz - Turek, Kratochvíl, Kolman, Boubín - Kalivoda, Jablonský (72. Paleta)


Konfrontace dvou vedoucích týmů skončila důležitým vítězstvím hostů. Od prvních minut se hrál otevřený fotbal. Domácí zahájili náporem, ale první vážnější příležitost skončila gólem. V 8. minutě trestný kop Rosenkranze vyrazil domácí brankář, ale dobíhající Janouš mu svou dorážkou nedal šanci - 0:1. Ve 14. minutě skončila střela z hranice pokutového území nad brankou hostů. O dvě minuty později pronikl před branku domácích Korbelář, ale míč mu v rozhodující chvíli odskočil. V 18. minutě se dostávali domácí do šance, ale Boubín v poslední chvíli uklidil míč do zámezí. Domácí v této fázi zápasu získali převahu, v 24. minutě byl zblokován v pokutovém území domácí útočník. O dvě minuty později pas za obranu našel nabíhajícího útočníka, ale jeho střela skončila vedle branky hostů. Hosté mohli zvýšit své vedení v 27. minutě, Kalivoda vysunul Jablonského, ale jeho průnik vyrazil nohou dobře vyběhnuvší domácí brankář. V 28. minutě bylo vyrovnáno, hosté pozdě přistupovali k domácím hráčům, centr našel na hranici pokutového území domácího útočníka, který svou přízemní střelou nedal Štěpánovi šanci - 1:1. V 32. minutě propadl po standardce míč až ke Korbelářovi, ale jeho dorážku z úhlu chytil domácí brankář. O tři minuty později našel dlouhý pas za obranu domácího útočníka, ale jeho střela z úhlu skončila vedle. Oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu, před oběma brankami bylo rušno, největší tutovku spálil Kratochvíl, který se v 44. minutě uvolnil a postupoval sám na domácí branku, ale jeho pokus o obstřelení domácího brankáře skončil nad domácí brankou.
Ihned po přestávce šli domácí do vedení, v 47. minutě našel centr z rohu na přední tyč hlavu domácího hráče, který se ideálně trefil - 2:1. Hosté se rychle vzpamatovali a o minutu později prolétl prudký centr okolo brankové čáry domácí branky. Domácí se stáhli do obrany a vyráželi do rychlých protiútoků, v 56. minutě musel Štěpán krýt střelu z rychlého brejku. V 63. minutě mohlo být srovnáno, Jablonského křižný centr našel hlavu Turka, ale míč se nevešel mezi tyče. O minutu později spálil Turek druhou tutovku, uvolnil se až před domácího brankáře, ale kličkou prováhal ideální příležitost, míč byl zblokován na roh. V 66. minutě ideálně nacentroval Janouš a míč z hlavy Kalivody skončil v síti - 2:2. V 70. minutě musel Štěpán nepříjemnou střelu domácích vyrazit na roh. O pět minut později pronikl Kolman domácí obranou, jeho dorážka z úhlu poskakovala po brankové čáře, odkud ji odkop domácího obránce uklidil do bezpečí. V 77. minutě pronikl do pokutového území domácí záložník, jeho nepříjemnou střelu vyrazil Štěpán na rohový kop.  V 83. minutě uvolnil Kalivoda střídajícího Paletu, ale jeho únik skončil vedle domácí branky. V 88. minutě vysunul Kolman nabíhajícího Paletu do pokutového území, jeho dorážka po zemi skončila v domácí síti - 2:3. Poté hosté rozdrobili hru, domácí do ničeho nepustili a odvážejí si tři velmi důležité body.