2. kolo starší žáci FK Lety - MFK Dobříš 2:4 (1:3)

03.09.2016 12:19

V prvním domácím zápase nové sezóny jsme přivítali hosty z Dobříše.

Vstup do utkání byl z naší strany strašidelný. Již v druhé minutě Calda nesmyslně fauloval ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu, kterou hosté proměnili – 0:1. Hosté byli v úvodu jasně aktivnější. Druhý gól, který jsme obdrželi v 16. minutě, byl opět po naší chybě. Branku vstřelili hosté z protiútoku po našem rohovém kopu, kdy jsme selhali v komunikaci a hostující útočník chybu tvrdě trestal – 0:2. Na obdržený gól naštěstí přišla okamžitá odpověď, která nás probudila. Chvátal zatáhl míč až na brankovou čáru a zpětnou přihrávkou našel Holého, který míč propálil do branky – 1:2. Od této chvíle se hra vyrovnala. Jenže hosté zvýšili skóre ve 20. minutě, opět díky špatné komunikaci a nedůslednosti – 1:3. Do konce poločasu jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, ve kterých jsme trestuhodně selhali.

Celkově byl náš výkon v druhé půli daleko lepší. Snažili jsme se snížit dvoubrankové manko a to se v 57. minutě povedlo. Na rohový kop naběhl Květoň a hlavou uklidil míč do branky – 2:3. Od této chvíle jsme bojovali o vyrovnání. Slibných šancí rychle přibývalo, ale dnes se našim útočníkům nedařilo v zakončení.  V 60. minutě si Krtek všiml prázdné brány, ale jeho dobře mířená střela z dálky skončila pouze na tyči. Když se zápas lámal a my se tlačili za vyrovnáním, přišel rozhodující úder hostů. Z jediné střely v druhé půli dali čtvrtý gól – 2:4.

Náš nekoncentrovaný vstup do utkání nás stál celý zápas. Úvod nás hodně srazil, ale pozitivní je, že jsme se z toho postupně oklepali. Porážka je zaviněna naším chybováním v obranné fázi hry a nepochopitelným mrháním a neproměňováním vyložených gólových situací.

Zápis o utkání na webu FAČR

 

Branky: Holý, Květoň