2. kolo dorost: Dal.Dušníky - FK Lety 1:3 (1:2)

03.09.2011 00:00 Zasloužené 3 body! Branky: 2x Váňa, 1x Girga K utkání 2. kole jsme přistoupili mnohem zodpovědněji než v kole prvním. Nyní jsme zajížděli do nedalekých "Dalekých Dušníků" a to s jasným cílem odvézt domů 3 body. Do utkání jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě, jakou máme k dispozici. Utkání začalo v rychlém tempu a to naším presem už od rozehrání brankáře. Během 20 minut se nic zajímavého nestalo až na spoustu zkažených přihrávek. Domácí si nás ze začátku oťukávali, aby věděli, co mají hrát, jenže když se začínali dostávat do hry, tak je po chybě domácího brankáře a dobrém presu Kryštofa Palety je vrátil na zem David Váňa krásnou střelou přes 5 hráčů z dobrých 20 m. Naši kluci zjistili, že pokud budou hrát fotbal a ne nakopavanou tak zde uspějí a nečekali dlouho a po hrubé chybě domácího stopera je znovu potrestal dnes výborně hrající David Váňa, který obral obránce a postupoval sám na brankáře a bez problémů proměnil. Do poločasu zbývalo necelých 5 minut a na našich klukách bylo vidět, že už tu pauzu potřebují jako sůl. Ale přišla jedna nesoustředěnost a domácí tým snížil na 1:2 a šlo se vzápětí na to do kabin.
Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí a zatlačili nás skoro až do vlastní šestnáctky, ale našim klukům se podařilo ze sevření dostat a hrát na nepříjemné protiútoky. Domácím už docházeli síly a museli střídat jejich lepší hráče a my jsme se začali víc prosazovat a prohozením Radka Girgy z levé strany na pravou byl asi zlomový moment. Geissler dlouhým výkopem našel Paletu a ten sklepl míč Girgovi a ten z dobrých 20 m zvýšil na 1:3 a byl klid. Po zbytek utkání se hra více odehrávala ve středu hřiště, kde nám nic nehrozilo a zbylých 15 minut jsme v klidu tam odehráli.