19. kolo dorost FK Lety - TJ Novoměstský Kladno 6:0 (2:0)

01.04.2018 13:18

Sestava: Chvátal – Babiak, Calda, Veselý, Uriánek (75. Vyleta) – Plass (71. Nguyen), Koníček, Bíl (60. Kubata) – Záhora (70. Vrátný), Přib (86. Vejvoda), Hrdlička (61. Waldhauser)

Po dvou odložených kolech (Č. Újezd a Kročehlavy) a po jednom zrušeném zápase v Rakovníku, jsme na apríla konečně sehráli svůj první jarní mistrovský zápas. Na domácím hřišti jsme přivítali Novo Kladno.

V prvním dějství jsme diktovali tempo hry. Vytvořili jsme si i hodně šancí, ale v zakončení jsme nebyli přesní, míč mnohokrát smolně skončil těsně vedle branky. Hosté za poločas vystřelili jednou, ovšem povedeně. Z přímého kopu směřoval míč do rohu branky, kde ale zakročil Chvátal. Střeleckou smůlu protrhl ve 36. minutě Záhora, v rohu šestnáctky si stáhl odražený míč a volejem pálil pod břevno – 1:0. Začalo se lépe dýchat a následně ve 41. minutě navýšil rozdíl opět Záhora po kombinaci s Plassem – 2:0.

V druhém poločase jsme pokračovali v náporu. Definitivní zlomení odporu hostů přišlo v 55. minutě s hlavičkou Záhory po rohovém kopu – 3:0. O další dvě minuty se změnilo skóre opět díky Záhorovi 4:0. V 60. minutě vysunul Přiba průnikovou přihrávkou Koníček, prvně jmenovaný svůj únik proměnil v další branku – 5:0. V 62. minutě přidal poslední gól Plass, svojí slabší nohou vystřelil přímo do šibenice – 6:0.

Branky: 4x Záhora, 1x Plass, Přib