18. kolo A-tým Hostomice - FK Lety 2:4 (1:3)

21.04.2014 10:43

Hostomice - FK Lety 2:4 (1:3) Kratochvíl, Rosenkranz (pen.), Turek, Kalivoda

Sestava: Štěpán - Šmerda (65. Černý), Korbelář, Janouš, Rosenkranz - Turek (75. Kischer), Kratochvíl (82. Paleta), Kolman, Boubín - Jablonský, Kalivoda

Zasloužená výhra z horké hostomické půdy. Hosté zaskočili domácí vstupem do utkání, po rychlé kombinaci se ve 3. minutě dostal ke střele z hranice pokutového území Kratochvíl, ale jeho pokus chytil domácí brankář. O dvě minuty později šli hosté do vedení, Kratochvíl vybojoval před pokutovým územím míč a své sólo využil ve vedoucí branku - 0:1. Ve 23. minutě zahrál domácí obránce v pokutovém území rukou a z nařízené penalty nezaváhal Rosenkranz - 0:2. O minutu později neproměnil velkou šanci Boubín, jeho pokus z malého vápna skončil nad brankou domácích. Poté se domácí vzpamatovali z šoku, získali převahu, která byla korunována snížením v 28. minutě. Centrovaný míč po standardce hosté odvrátili, ale opakovaný centr našel hlavu domácího stopéra, který již nezaváhal 1:2. V 31. minutě hlavičkoval po rohu Janouš, ale jeho šanci chytil domácí brankář na brankové čáře. V 34. minutě se do šance dostával Kalivoda, ale na poslední chvíli byl zablokován. Domácí mohli vyrovnat v 38. minutě, po prudkém centru poskakoval míč po brankové čáře, odkud ho odkopl Rosenkranz. Ve 40. minutě prohospodařil své sólo Kalivoda, jehož střelu vykopl domácí brankář nohou. O dvě minuty si naběhl na roh Rosenkranze Turek a hlavou nedal domácímu brankáři šanci - 1:3.
Druhý poločas začal domácím náporem, ale pozorně bránící hosté je do žádné šance nepouštěli. Naopak v 54. minutě našel Rosenkranz přesným pasem nabíhajícího Kalivodu, který své sólo úspěšně zakončil - 1:4. O minutu později snížili domácí na rozdíl dvou branek, přetažený centr hlavičkoval domácí útočník zpět před branku, kde se nejlépe orientoval nabíhající domácí hráč, který z osmi metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. V 67. minutě se ocitl domácí útočník sám před Štěpánem, který jeho pokus vyrazil. O tři minuty později mohl definitivně rozhodnout Kolman, ale jeho sólo vyrazil nohou domácí brankář. V 73. minutě byl před brankou hostí velký závar, ale míč nakonec skončil v bezpečí. V 80. minutě se prokličkoval domácí útočník před Štěpána, který jeho střelu stačil nohou vyrazit na roh. V 82. minutě vstřelili hosté branku, která nebyla pro domnělé postavení mimo hru uznána. V 88. minutě vysunul Paleta Kalivodu, ale jeho sólo v posledním okamžiku odkopl domácí brankář do zámezí. Hosté závěrečný nápor domácích úspěšně ubránili.