16. kolo A-tým SK Hvoznice - FK Lety 1:1 (0:0) penalty 6:5

13.03.2016 06:25

16. kolo SK Hvoznice - FK Lety 1:1 (0:0) penalty 6:5

penalty promělili Cipra, Rosenkranz, Turek, Císař, Janich, neproměnili Poslední, Kalivoda, Janouš

Sestava: Vácha - Turek, Šmerda (8. Kustoš), Martin Janouš, Rosenkranz - Janich, Kratochvíl, Cipra, Poslední - Kalivoda, Císař

 

Jeden z favoritů na postup se nechal zaskočit nadšeně bojujícími hosty. Od prvních minut se na hrbolatém terénu odehrával boj o každý míč. V 8. minutě zahrozili hosté, prudký centr poletoval v pokutovém území domácích, ale nakonec jej domácí dostali do bezpečí. V 15. minutě přišla první gólovka domácích, přihrávka Třešňáka našla nabíhajícího domácího hráče, jehož dorážku nadvakrát zlikvidoval Vácha. O čtyři minuty později podnikli domácí rychlý protiútok a po úniku kryl Vácha nebezpečnou střelu. V 27. minutě po dalším rychlém protiútoku hledal centr do pokutového území nabíhajícího domácího Mráze, ale ten nekrytý před brankou nedosáhl na míč. V 37. minutě mohli otevřít skóre hosté, Kalivoda uvolnil Císaře, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí branky. O minutu později zahrozilo na druhé straně, na hranici pokutového území se uvolnil domácí hráč a jeho střela skočila těsně nad břevnem hostující branky. V poslení minutě prvné půle se uvolnil v pokutovém území Třešňák, jeho střelu stačil Janouš skluzem vytěsnit mimo tyče.
Druhý poločas začal náporem domácích, kteří chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch. V 55. minutě se nevešla nepříjemná střela mezi tyče hostující branky. O dvě minuty našel centr domácího hráče v pokutovém území, ale Vácha byl na místě. V 63. minutě udeřila na druhé straně, Kratochvíl uvolnil nabíhajího Císaře, který své sólo proměnil ve vedoucí gól - 0:1. Domácí vyvinuli velké úsilí o vyrovnání, zatlačili hosty před jejich pokutové území a zákonitě přicházely i šance.  V 68. minutě unikl domácí hráč, ale na poslední chvíli zblokoval jeho pokus Janouš na roh. Po rohovém kopu hlavičkoval domácí hráč, ale Vácha na čáře jeho pokus chytil. O dvě minuty unikl Poslední, jeho centr se odrazil ke Kalivodovi, jehož pokus vyrazil tělem domácí obránce. V 73. minutě vystřelil z 20 metrů Rosenkranz, ale jeho pokus skončil těsně vedle domácí branky. Poté vystupňovali svůj nápor, hosté odolávali do 82. minuty, kdy prudká střela Třešňáka z úhlu skončila v hostující brance za přispění teče hostů - 1:1. Za zmínku stojí ještě uvolnění Cipry v 84. minutě, kdy jeho střelu zblokovali domácí na roh. O dvě minuty později kopali domácí trestný kop, ale Vácha stačil přesnou střelu vyrazit na roh. Po uplynutí hrací doby přišly na řadu pokutové kopy, při kterých hosté již popáté v sezóně selhali!