16. kolo A-tým FK Hýskov - FK Lety 1:6 (0:2)

08.04.2018 06:48

16. kolo FK Hýskov - FK Lety 1:6 (0:2) 2x Jarolím, 2x Chalupa, 1x Nejepsa, Kratochvíl

Sestava: Sňozík - Šmerda (52. Čermák), Pospíšil, Josef Baubín (80. Přib), Marek Baubín - Dominik Kischer (67. Rosenkranz), Kratochvíl, Jarolím, Turek - Nejepsa (77. Bíl), Chalupa

Střetnutí prvního s druhým týmem tabulky mělo náboj a po výborném výkonu skončilo zaslouženou výhrou hostů. Domácí byli od prvních minut aktivnější a v úvodu si vypracovali dvě gólovky. První z nich v 7. minutě vyrazil prudký přízemní centr Sńozík a z následného rohu vyhlavičkoval Dominik Kischer z brankové čáry míč mířící do sítě. Poté se hra vyrovnala, hosté se začali osmělovat a kombinační hrou získávali půdu pod nohama. Domácí ještě zahrozili v 25. minutě, kdy míč skončil v síti Sňozíka, ale střílející hráč byl v offsidové pozici. Pak udeřili hosté, uniknuvší Nejepsa byl v 32. minutě podražen v pokutovém území domácích a nařízenou penaltu proměnil Jarolím - 0:1. Podobná situace se opakovala v 37. minutě, kdy byl faulován unikající Chalupa a Jarolím se ani napodruhé z nařízené penalty nemýlil - 0:2. Po přetávce dominovali na pažitu hosté. V 46. minutě nastřelil Jarolím břevno a v téže minutě po jeho pasu unikl Nejepsa a své sólo zakončil kličkou domácímu brankáři - 0:3. Hosté pokračovali v náporu a v 50. minutě po úniku Nejepsy zakončoval do domácí odkryté branky Chalupa - 0:4. Domácí snížili z penalty po faulu Kratochvíla v 53. minutě. Minutu nato mohl zvýšil Domink Kischer, ale jeho únik vykopl míč před brankovou čárou domácí obránce na roh. Hosté zvýšili svůj náskok v 60. minutě, po křídle unikl nejisté domácí obraně s chutí hrající Nejepsa a jeho zpětnou přihrávku dorazil do sítě Kratochvíl - 1:5. Konečné skóre stanovil Chalupa v 77. minutě, kdy se k němu dostal vyražený centr Bíla a nekompromisně jej vrátil do sítě - 1:6. Hosté ještě v závěru neproměnili další šance, kdy hra domácí obrany se rozsypala jak domeček z karet a s chutí hrající hosté snadno pronikali před branku domácích.