12. kolo A-tým FK Mníšek - FK Lety 1:1 (0:1) penalty 5:4

25.10.2015 20:37

12. kolo FK Mníšek - FK Lety 1:1 (0:1) penalty 5:4 Martin Janouš

penalty: proměnili Rosenkranz, Nejepsa, Janouš, Kalivoda, neproměnili Jablonský, Vácha, Kratochvíl

Sestava: Vácha - Rosenkranz, Martin Janouš, Josef Baubín, Marek Baubín - Jablonský, Kratochvíl, Cipra (38. Janich, 65. Štěpán), Jiří Kischer (46. Šmerda) - Nejepsa, Kalivoda

 
Derby mělo kvalitu a říz. V 8. minutě pronikl po křídle Jablonský, jeho centr našel hlavu Kalivody, míč však skončil vedle branky domácích. V 17. minutě naběhl za obranu hostů domácí útočník, jeho klička Váchovi ho dostala ze střeleckého úhlu a při pokusu o přihrávku před branku byl zblokován. V 24. minutě po autovém vhazování se míč dostal až před branku hostů, kde samotný domácí útočník s Váchou přestřelil i branku. O tři minuty později byla rychlá kombinace domácích v pokutovém území na poslední chvíli odvrácena do bezpečí. V 32. minutě so dostával Kalivoda před branku domácích, ale byl v posledním okamžiku zastaven. V 37. minutě zahrál Rosenkranz z přímého kopu prudký míč před branku domácích, kde jej tečoval Janouš do sítě - 0:1. V 41. minutě zahrávali domácí přímý kop z hranice pokutového území, Vácha střelu podél zdi kryl.
Druhý poločas začal domácí snahou o vyrovnání, v 46. minutě šla střela z hranice pokutového území nad branku. V 58. minutě bylo vyrovnáno, rychlý protiútok po křídle a následný centr doputoval za hranici velkého vápna, následná střela z 20 metrů skončila v horním růžku branky hostů - 1:1. V 64. minutě pronikli domácí do pokutového území, ale Vácha přízemní střelu chytil. O 2 minuty mohli hosté strhnout vedení na svou stranu, střelu Šmerdy z přímého kopu vyrazil domácí brankář na roh. V 72. minutě se dostal ke střele z 20 metrů Rosenkranz, jeho pokus však skončil vedle domácí branky. O 4 minuty později se dostali domácí ke střele za hranicí velkého vápna, míč stačil Vácha vyrazit na roh. V 77. minutě unikl Nejepsa domácí obraně, jeho pokus stačil domácí brankář reflexivně nohou vyrazit na roh. O tři minuty později se situace opakovala, domácí nebyli schopni zastavit pronikajícího Nejepsu a jeho střelu opět domácí brankář vyrazil nohou do bezpečí. V 82. minutě nestačil nikdo z domácích dorazit prudký přízemní centr do sítě, který proletěl malým pokutovým území do zámezí. Hosté mohli rozhodnout ještě v 84. minutě, umístěnou střelu Štěpána na zadní tyč vyrazil domácí brankář na roh. Dvě minuty před koncem se mohli radovat domácí, po rychlé kombinaci se ocitl domácí hráč před Váchou, který včasným vyběhnutím vyrazil jeho pokus na roh. Následně proběhlo 7 pokutových kopů z každé strany, při kterých byli domácí úspěšnější.