11. kolo A-tým FK Lety - Slavia Jesenice 3:1 (0:0)

19.10.2015 10:50

11. kolo FK Lety - Slavia Jesenice 3:1 (0:0) Jiří Kischer, Kalivoda, Nejepsa

 

Sesteva: Vácha - Rosenkranz, Martin Janouš, Josef Baubín, Marek Baubín - Jablonský (86. Janich), Kratochvíl, Šmerda (34. Kalivoda), Cipra, Jiří Kischer (87. Poslední) - Nejepsa

 

Důležité vítězství nad bojovným soupeřem. V úvodu utkání spálil velkou příležitost Jablonský. Ve 20. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Janouš, brankář hostí vyrazil míč na roh. O tři minuty později nacentroval Jablonský, před nabíhajícím Kratochvílem zabránil skluzem stopér hostí. V 25. minutě vystřelil z 15 metrů Nejepsa, brankář hostí reflexivně vyrazil míč nohou. O tři minuty později se dostali hosté ke střele, prudkou střelu chytil Vácha. V 37. minutě se hosté dostali kombinací ke koncovce, prudkou střelu vyrazil Vácha na roh. O dvě minuty později se po narážečce dostali hosté k zakončení, Vácha přízemní střelu kryl. V 43. minutě nacentroval Rosenkranz do pokutového území hostí, Kalivodova hlavička skončila vedle branky.

Druhý poločas začal obrovskou příležitostí Kalivody, míč putoval po ose Cipra, Nejepsa, na jehož centr na hranici malého vápna naběhl Kalivoda, ale přestřelil. V 55. minutě vystřelil z 20 metrů Marek Baubín, ale střela skončila těsně vedle branky hostů. V 63. minutě se domácí konečně dočkali, míč po centru Nejepsy poletoval před brankou hostů, až jej dopravil do sítě z bezprostřední blízkosti Jiří Kischer - 1:0. Za dvě minuty se skóre opět měnilo, přesný centr Nejepsy dopravil do sítě křižnou střelou nabíhající Kalivoda - 2:0. V 68. minutě doputovala přesná přihrávka Cipry na kopačky Kischera, jeho pokus však skončil nad břevnem branky hostů. O dvě minuty později mohli snížit hosté, míč po rohovém kopu dopadl na břevno a dorážku z 5 metrů poslal hráč hostů vedle tyče. V 71. minutě se po nepovedeném odkopu dostal útočník hostů před Váchu, který stačil vyrazit jeho střelu nad břevno. V 78. minutě snížili hosté, po rozehrané standardce se dostal míč před branku domácích, kde nabíhající útočník nezaváhal - 2:1. Domácí se rychle vzpamatovali a v 83. minutě uvolnil Cipra nabíhajícího Nejepsu, který unikl obraně hostů a své sólo přesně zakončil - 3:1. V závěru unikl po křídle střídající Poslední, na jeho prudký centr však nikdo z domácích nestačil dorazit do sítě.