3. kolo B-tým FK Lety B - TJ Sokol Úhonice 8:0 (5:0)

08.10.2023 18:57

3. kolo FK Lety B - TJ Sokol Úhonice 8:0 (5:0)

3x Vrátný, 1x Šmerda, Kocman, Lukáš Květoň, Koštialik, Chvátal

Zápas proti poslednímu týmu tabulky proběhl v jasné režii našeho "B" týmu. Již od začátku zápasu měli míč většinu času v držení naši hráči. První velkou šanci zápasu měl Lukáš Květoň, ten bohužel jen napálil břevno z bezprostřední blízkosti. První gól padnl po jedné z dalších šancí v 6. minutě, kdy centroval od rohového praporku Jaromír Šmerda a v pokutovém území míč nešťastně trefil obránce hostů a vsítil tak branku do své vlastní branky, 1:0. Ve třinácté minutě navýšil skóre domácích nádhernou střelou z vápna Martin Kocman do spodního rohu branky, 2:0. A ihned v další minutě bylo navýšeno skóre pro domácí Lukášem Květoněm, který dorážel do brány hostů po skrumáži ve vápně, 3:0. Dalších dvacet minut probíhal v režii neproměňování šancí na domácí straně a i hosté měli šanci ke skórování ve třicáté minutě, ale domácí brankář Petr Štěpán střelu hostujícího útočníka bez problému pokryl. Navýšení skóre pro domácí tak proběhlo ve 34. minutě, kdy po úniku hostující obraně skóroval Matyáš Vrátný, 4:0. A o tři minuty později poslední gól prvního poločasu po samostatném úniku proměnil David Koštialik, 5:0.
Druhý poločas již probíhal ve volnějším tempu domácích a hosté se tak častěji dostávali za půlící čáru, avšak obrana domácích byla bezchybná a nedovolovala hostujícím útočníkům vyložené šance, které by ohrožovali brankáře Štěpána od jeho čistého konta. Další navýšení skóre proběhlo v 58. minutě, kdy podruhé v zápase skóroval Matyáš Vrátný, 6:0. Po 84. minutu zápasu následně probíhalo spalování šancí domácích na brankáři hostů, který během zápasu pochytal velké množství šancí a zachránil tak tým Úhonic od dvojnásobného přívalu. Poslední dva góly tak padli v poslední desetiminutovce zápasu. Sedmý gól padnl po akci Davida Koštialika, který nacentroval nebezpečný míč do vápna, kde se uplatnil Matyáš Vrátný, který tak završil svůj třetí gól v zápase, 7:0. A poslední osmý gól padnl po samostatném úniku Marka Chvátala, který obehrál brankáře hostí a zakončil do prázdné branky hostů, 8:0. Zápas tak skončil jasnou výhrou naší letovské rezervy 8:0 a nebýt velmi dobrého výkonu hostujícího brankáře, zápas mohl skončit o mnoho větším rozdílem skóre.