15. kolo A-tým FK Lety - FK Jinočany 1:1 (1:0)

20.06.2022 07:24

15. kolo FK Lety - FK Jinočany 1:1 (1:0) Král

 

Sestava: Měchura - Kratochvíl (78. Krtek), Cipra, Janich, Marek Baubín - Král, Dominik Kischer, Hřebeček (36. Michal Květoň), Veselý (85. Kunášek) - Čermák, Kubata

 

Domácí nastoupili ve značně oslabeném složení, zranění a absence se podepsaly na sestavě. Ani jeden ze tří brankářů nebyl k dispozici a tak musel do branky obránce Měchura. Ve 2. minutě přešel přes tři hráče hostů Král a své sólo zakončil křižnou střelou na zadní tyč, po které zůstali hosté celí zkoprnělí - 1:0. Hosté, kteří museli vyhrát, pokud chtěli postoupit do 1.A třídy, se po krátkém šoku snažili o srovnání, naráželi však na připravenou obranu domácích a tak volili dlouhé nakopávané míče, které stačili domácí ve většině případů odvracet. První vážná šance hostů přišla ve 30. minutě, kdy prudkou střelu z hranice pokutového území chytil Měchura. Dvě minuty nato unikl po křídle domácí Čermák, jeho přihrávku před prázdnou brankou nestihl dobíhající Král usměrnit do sítě!

Po přestávce hosté vystupňovali svůj tlak a zatlačili domácí na jejich polovinu hřiště. Žádná šance hostů se ale neujala až do 61. minuty, kdy prudká střela zpoza pokutového území skončila v domácí síti - 1:1. Další vlny útoků odvracela domácí obrana s největším vypětím, a když už se hosté dostali před dobře chytajícího Měchuru, stačil vždy zasáhnout a šanci překazit. V závěru nervózní hosté se již nezmohli na vypracování žádné vážnější příležitosti. Heroický výkon domácích jim tak sebral šanci na postup do vyšší třídy.