24. kolo starší žáci TJ Slovan Velvary - FK Lety 3:3 (1:1)

04.06.2017 14:57

Ve Velvarech jsme sahali po výhře, ale v závěru domácí dokázali vyrovnat a zápas skončil smolnou remízou.

První velkou šanci měl Chvátal, ale zakončení po samostatném úniku nebylo přesné. Ve 20. minutě se Krtek ujal standardní situace přímo na čáře velkého vápna, ale jeho pokus se do branky nevešel. O dvě minuty později již branka padla, ale k překvapení nás všech skončil míč v naší síti. Dělovka z delší vzdálenosti skončila přímo pod břevnem – 1:0. Obdržená branka nás probrala. Zbývající čtvrthodinu jsme byli jasně lepší. Velmi dobře pracovala především levá strana, která často po pohledné kombinační hře centrovala míč do vápna. Po jednom takovém centru jsme vyrovnali ve 27. minutě. Na centr si naběhl Holý, který prvním pokusem rozezvučel břevno, ale jeho následnou hlavičkou nasměroval míč přímo do branky – 1:1. Před přestávkou ještě dvakrát unikl aktivní Uksa, ale ve finální fázi nevolil správné řešení.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou strhnout vedení na naši stranu, které zaslouženě přišlo ve 43. minutě po standardní situaci. Mak vystřelil přímo, domácí brankář zasáhl a Chvátal s dorážkou do prázdné branky neměl problém – 1:2. Domácí hrozili především z několika rohových kopů a ze střel z dálky, ale ani jeden pokus na branku nesměřoval. V 50. minutě se krásně uvolnil Květoň, ale jeho střela orazítkovala pouze břevno. V 61. minutě jsme navýšili rozdíl, když odražený míč protlačil hlavou do sítě Uksa1:3. Chvíli poté se o střelu z dálky pokusil Chvátal, ale míč proletěl těsně vedle spojnice. Už to vypadalo na klidný konec utkání, ale opak byl pravdou. Domácí se chytli po rohovém kopu v 67.minutě, krkolomně se prosadil nikým nehlídaný hráč – 2:3. V poslední minutě přišla další hrubá chyba. Zbytečná ztráta ve středu pole a následný faul na rohu velkého vápna dala domácím ještě jednu šanci na vyrovnání. Domácí hráč zatočil míč na vzdálenější tyč a Molčanyimu chyběly centimetry – 3:3. Následně rozhodčí ukončil zápas, ve kterém byli domácí stoprocentně efektivní v zakončení na bránu.

Branky: Holý, Chvátal, Uksa