5. kolo A-tým FK Lety - AFK Loděnice 3:3 (1:2)

03.09.2023 07:29

5. kolo FK Lety - AFK Loděnice 3:3 (1:2) 2x Švejda, 1x Černý

Štěpán - Kratochvíl, Švejda, Janich, Měchura - Kocman (46. Zevl), Černý, Pechar, Holý - Veselý, Poslední

Po utkání braly nejspíš oba týmy bod. Prvních patnáct minut se odehrávalo na polovině hostů, domácí si vypracovali gólovku, ale hlavička Veselého skončila po rohu těsně vedle. Hosté udeřili v 15. minutě z prvního protiútoku, domácí obraně unikl útočník hostů a své sólo přesně zakončil - 0:1. Domácí se ještě z šoku nevzpamatovali a hosté po další chybě přidali z dalšího rychlého protiútoku druhou branku  - 0:2. Poté se domácí snažili o snížení náskoku, vypracovali si dvě gólovky, ale ani Veselý ani Měchura nedokázali vyzrát na brankáře hostí. Před přestávkou nezakončil další příležitost hostující útočník, jeho průnik nestačil v pokutovém území dopravit do sítě. V nastavení prvního poločasu zahrál obránce hostů rukou v pokutovém území a z nařízené penalty snížil Švejda - 1:2.
Druhý poločas byl jak na houpačce. Hosté měli do 65. minuty tři jasné gólovky, ale míč vždy těsně minul domácí branku. Následně si naběhl Kratochvíl před branku hostů, udělal kličku brankáři, ale byl poté obráncem hostů faulován? Další šanci měl domácí Pechar, jeho lob však skončil těsně vedle branky hostů. Hosté měli potom další dvě příležitosti ke skórování, oba pokusy však zlikvidoval Štěpán v brance domácích. Co se nepovedlo domácím, to vyšlo hostům, v 76. minutě k překvapení všech skončil lob za zády Štěpána - 1:3. Domácí ve zbytku utkání vrhli všechny své síly do útoku, v 83. minutě vrátil Měchura centr před branku hostů a Černý ve skrumáži technickou střelou snížil - 2:3. Snaha domácích o vyrovnání byla korunována v 88. minutě, kdy střelu Zevla vyrazil brankář hostů a poté se míč dostal k Švejdovi, který dorazil míč do sítě - 3:3.