14. kolo B-tým TJ Sokol Červený Újezd B - FK Lety B 1:3 (0:1)

22.04.2024 05:37

14. kolo TJ Sokol Červený Újezd B - FK Lety B 1:3 (0:1)

2x Lukáš Květoň, 1x Milan Zevl st.

Velmi pohledný zápas dvou rezerv skončil výhrou pro naše družstvo.
Zápas začal poměrně nervózně z obou stran, obě družstva byla složena mladými hráči, a i když hostující družstvo více drželo míč na svých kopačkách, domácí útočníci hrozili rychlými výpady z protiútoků. Mezi první šance zápasu se dá počítat střela Milana Zevla z velkého vápna, ale střela skončila vedle. Následně další šanci měl Lukáš Květoň, též neproměněno střelou vedle branky domácích. Domácí zahrozili z protiútoku ve dvacáté minutě, ale střela domácího útočníka skončila v rukavicích brankáře Petra Štěpána. Velkou šanci měl ve třicáté minutě Michael Janich, který si naběhl na centr Lukáše Květoně, ale jeho těžce trefenou střelu do šibenice bravurně vytáhl na roh domácí brankář. Skóre zápasu bylo otevřeno ve 36. minutě, kdy získal míč na velkém vápně Milan Zevl, který se dostal do vápna domácích a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Následně ke konci poločasu měli náznaky šancí domácí, ale hostující obrana a brankář si s těmito šancemi poradili.
Druhý poločas začal náporem hostujícího družstva. Ve čtyřicáté sedmé minutě prošel z levé strany Lukáš Květoň a ten zakončil samostatný únik úspěšně střelou na bližší tyč - 0:2. Následně o tři minuty později navýšil skóre opět Lukáš Květoň po skrumáži ve vápně domácích, kdy se nejlépe zorientoval a zakončil odrážející se míč - 0:3. Nadále hosté ovládali hru a drželi balón na svých kopačkách, ale s postupem času aktivita upadala a domácí se začali osmělovat. V šedesáté deváté minutě zaslouženě domácí snížili, kdy po nedůrazu ve vápně hostů skóroval hráč č. 15 Samuel Mukuna. Nadále domácí nepříjemně znepříjemňovali hostujícímu družstvu život, kdy neúnavně napadali rozehrávku a hrozili z brejků, ale brankář hostů Petr Štěpán vytáhl několik dobrých zákroků. Následně dvě velké šance měl Marek Chvátal, který bohužel neproměnil ani jednu z nich. A největší šanci na zvýšení skóre měl Milan Zevl, který svou střelou orazítkoval břevno domácí branky. Zápas v poklidné atmosféře skončil 1:3 pro naší rezervu.