11. kolo B-tým FK Lety B - FK Dobříč 3:1 (0:0)

31.03.2024 20:38

11. kolo B-tým FK Lety B - FK Dobříč 3:1 (0:0) Lukáš Květoň, David Koštialik, Marek Chvátal

Zápas plný nepřeností a nervozity nakonec dobře dopadl pro naše "B" družstvo.
První jarní zápas začal optickým tlakem domácího družstva a ihned ve čtvrté minutě nastala diskutabilní situace ze strany hlavního rozhodčího, kdy sám unikající Marek Chvátal byl stažen obráncem hostů. Pravidlová červená karta, ale rozhodčí se rozhodl hostujícímu hráči udělit pouze žlutou kartu. Následně domácí se snažili o vstřelení úvodní branky zápasu, ale ve velké míře převládala u obou mužstev velká nepřesnost v rozehrávce a akce tak končili dříve, než mohlo být vystřeleno na branku. Za zmínku stojí tři šance domácích, které však zůstaly nevyužity. Hosté též měli jednu šanci, kdy se po pravé straně dostal útočník hostů do vápna, ale jeho střela skončila vedle domácí branky. Poločas skončil 0:0.
Druhý poločas začal obdobně jako první, nervozita převládala na kopačkách domácích a nepřesnosti v rozehrávce se kupily. V šedesáté minutě neproměnil jasnou gólovou příležitost Lukáš Květoň, když vystřelil míč z bezprostřední blízkosti do tyče branky hostů. V šedesáté páté minutě již bylo otevřeno skóre utkání, kdy svoje předchozí zaváhání v zakončení napravil Lukáš Květoň a otevřel skóre zápasu. 1:0. V sedmdesáté druhé minutě navýšil skóre David Koštialik, kdy utekl obraně hostů a navýšil skóre na 2:0. Ovšem za dvě minuty hosté snížili skóre na 2:1, kdy ve středu hřiště vyhrál souboj Jan Kadlec a po úniku z pravé strany snížil. Poslední gól zápasu vsítil po chybě hostující obrany Marek Chvátal, který vystihl špatnou rozehrávku hostující obrany a překonal brankáře hostů. V poslední devadesáté minutě byl ještě odpískán pokutový kop proti domácímu družstvu, avšak faulovaný Jan Kadlec uznal, že faulovaný nebyl a v duchu fair play penaltu neproměnil a nabídl míč brankáři domácích Petru Štěpánovi - velký potlesk za gesto fair play, děkujeme. Zápas skončil výhrou 3:1 pro naše "B" mužstvo.